Wersja do druku

Udostępnij

28 i 30 września odbędą się kolejne, współorganizowane przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje” koncerty, na których zostaną wykonane dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

28 września w Kościele Ofiarowania Pańskiego w Warszawie odbędzie się koncert inauguracyjny
II edycji cyklu „Koło Muzyki Dawnej SPAM Prezentuje”, na którym Zespół Instrumentów Historycznych RISONANZA pod kierownictwem artystycznym Anny Śliwy i Artura Zawiszy wykona instrumentalne i wokalno-instrumentalne arcydzieła późnego baroku. W programie koncertu zabrzmi m.in. Completorium i In virtute tua Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Organizatorem koncertu  jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Początek koncertu – godz. 14.00. Wstęp wolny.

30 września w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert finałowy projektu „Chorał Sarmacki – Grzegorz Gerwazy Gorczycki i chorał piotrkowski…”.

Realizowany przez Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis”projekt „Chorał sarmacki” to pierwsza, jak dotąd, próba połączenia barokowej faktury utworów Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego z chorałem jednogłosowym. W programie koncertu znajdą się sakralne utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego: Missa Rorate, Completorium i Salve Regina. Uzupełnieniem muzyki wielogłosowej, tak by dzieła miały pełny kształt liturgiczny, będą śpiewy chorałowe z Ksiąg Piotrkowskich z XVII w.

W koncercie udział wezmą: Bornus Consort w składzie Kira Boreczko – sopran, Robert Lawaty, Robert Pożarski – kantor, Marcin Bornus-Szczyciński – tenor, Mirosław Borczyński – bas, Stanisław Szczyciński – bas, Zespół wokalny „Tempus”, Zespół instrumentów dawnych p/k Zbigniewa Pilcha oraz Chór sarmacki im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
Kierownictwo artystyczne: Robert Pożarski.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis”. Współorganizatorem – Program 2 Polskiego Radia.

Początek koncertu – godz. 19.00. Bilety do nabycia: http://sklep.polskieradio.pl/Category/84-koncerty-bilety.aspx

Serdecznie zapraszamy!

Wykonanie utworów  Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego odbywa się i jest współfinansowane
w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpreatacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów.