Wersja do druku

Udostępnij

25 i 26 maja odbędą się kolejne, współorganizowane przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje” koncerty, na których zostaną wykonane dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Karola Lipińskiego.

W najbliższy piątek 25 maja w Salonie Instrumentów Muzycznych „Maestro” przy ulicy Nowogrodzkiej 50/ 54 w Warszawie wystąpi kwartet smyczkowy NOSTADEMA w składzie Jakub Nowak – skrzypce, Kamil Staniczek – skrzypce, Aleksandra Demowska-Madejska  – altówka i Anna Markiewicz – wiolonczela.

Artyści wykonają Sicilianę op. 2 i trzy Polonezy op. 9 Karola Lipińskiego. W programie koncertu znajdą się również utwory Józefa Haydna i Eugeniusza Morawskiego.

Organizatorami koncertu jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków wraz z Kołem Solistów
i Kameralistów SPAM.

Początek koncertu – godz. 19.00. Wstęp wolny.

26 maja, w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Il Canto.

W interpretacji zespołu, obok utworów Wacława z Szamotuł zabrzmią dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego: Missa Paschalis oraz po raz pierwszy w interpretacji artystów – Alleluia. Ave Maria Gratia Plena, Ave Maris Stella, Ave Virgo Speciosa, Sub Tuum Praesidium i Tota Pulchra es Maria.

Koncert poprzedzi prelekcja „O muzyce staropolskiej. Wokół Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego”
dr Agaty Kusto z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Organizatorem koncertu jest Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Koncert odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 50-rocznicy odkrycia szachów sandomierskich.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Wykonanie utworów  Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Karola Lipińskiego  odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpreatacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów.