Wersja do druku

Udostępnij

24 marca w warszawskim Kościele Garnizonowym – Katedrze Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski odbędzie się, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca, pierwszy
z koncertów tegorocznej edycji programu „Nowe interpretacje.”

W programie koncertu pojawią się wokalne i wokalno-instrumentalne dzieła jednego z kompozytorów wskazanych w drugiej edycji programu „Nowe interpretacje” – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (1665-1734).

Dzieła wielkiego twórców polskiego baroku – 4 Hymny, Os iusti, Tota Pulchra es Maria i Laetare Ierusalem zabrzmią w interpretacji Chóru i Orkiestry Barokowej Koła Muzyki Dawnej SPAM pod dyrekcją Jakuba Burzyńskiego. Partie solowe wykona Julita Mirosławska (sopran).

W programie koncertu, oprócz dzieł Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, znajdą się także utwory Antonio Vivaldiego – Sinfonia RV 116 i Nulla in Mundo pax sincera oraz  Dietricha Buxtehude – Alleluja.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close