Wersja do druku

Udostępnij

Utwory Andrzeja Panufnika, Roxanny Panufnik, Johna Cage’a, Witolda Lutosławskiego, Pawła Szymańskiego, Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej oraz Alicji Gronau zabrzmią na specjalnym koncercie 24 marca 2014 w ramach Poznańskiej Wiosny Muzycznej, współorganizowanym przez Związek Kompozytorów Polskich i Instytut Muzyki i Tańca.

W programie koncertu znajdą się następujące utwory: Witold Lutosławski – Pięć pieśni do słów Kazimiery Iłłakowiczówny na sopran i fortepian (1957), Andrzej Panufnik – Dwie wokalizy z cyklu Hommage à Chopin na sopran i fortepian (1949/55), Morton Feldman – Piano Piece na fortepian solo (1952), Paweł Szymański – Drei Lieder nach Trakl (Trzy pieśni do słów Trakla) wersja na głos niski i fortepian (2003), Agnieszka Zdrojek-Suchodolska – Song of The Mirror na głos i fortepian (2013) – prawykonanie, Alicja Gronau – Zwei selbstverfasste Lieder für Mezzosopran und Klavier (Dwie pieśni do słów własnych na mezzosopran i fortepian (2013) – prawykonanie, John Cage – The Wonderful Widow of Eighteen Springs na głos i zamknięty fortepian (1942), Roxanna Panufnik – Mine Eye do słów Williama Shakespeare’a, pieśń miłosna na mezzosopran i fortepian (1999), Andrzej Panufnik – Love Song na mezzosopran i fortepian (1976). Wykonawcami koncertu będą Lilianna Zalesińska – mezzosopran oraz Piotr Szymanowicz – fortepian. Koncert odbędzie się 24 marca 2014 roku o godz. w  19:00 w Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu w ramach 43. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”.

W ramach imprezy zorganizowano 14 koncertów, 15 światowych prawykonań, wiele pierwszych wykonań w Polsce, 9 wydarzeń Wiosny Najmłodszych, 2 Wiosny Młodych, artyści polscy i zagraniczni, koncerty symfoniczne, kameralne, wokalne, elektronika, instalacje, teatr instrumentalny. Na koncertach odbędzie się 5 prawykonań w ramach Programu MKiDN „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie”.

Szczegóły o festiwalu znajdują się na stronie internetowej: http://www.wiosnamuzyczna.pl/