Wersja do druku

Udostępnij

4 października w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Nowe interpretacje”, koncert kameralny na którym zabrzmi Kwartet smyczkowy Stefana Kisielewskiego (1911-1991).

W programie pierwszego w bieżącym sezonie artystycznym Filharmonii Świętokrzyskiej koncertu kameralnego, który rozpocznie się o godz. 18.30 w kulisach dużej sceny – za stalową kurtyną, obok Kwartetu smyczkowego Stefana Kisielewskiego pojawią się także utwory innych polskich kompozytorów – Marcela Chyrzyńskiego, Macieja Małeckiego i Grażyny Bacewiczówny.

Dzieła zabrzmią w interpretacji młodego kwartetu smyczkowego Maak Group w składzie: Maria Cywicka – I skrzypce, Karolina Gajda – II skrzypce, Anna Lenckowska-altówka
i Agnieszka Tomaszewska-Jasiak – wiolonczela.

Słowo o muzyce i prelekcję poświęconą Stefanowi Kisielewskiemu wygłosi Agnieszka Nowak-Zagóra.

Wykonanie utworu Stefana Kisielewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje.” Zgodnie z ideą i regulaminem programu wykonanie dzieła Stefana Kisielewskiego będzie pierwszą publiczną prezentacją tego utworu w wykonaniu artystów koncertu.