Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 19 maja w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie odbędzie się koncert kameralny, współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje”.

Wykonawcami koncertu będą Lilianna Zalesińska – mezzosopran, Piotr Szymanowicz – fortepian, Anna Błaszczyk – flet, Maria Peradzyńska-Filip – flet i Wojciech Sławiński – wiolonczela.

W ich interpretacji usłyszymy dzieła Tadeusza BairdaPieśni Truwerów na głos, fortepian, 2 flety
i wiolonczelę (1963), Sonatinę nr 2 na fortepian solo (1968) oraz Pięć piosenek dla dzieci na głos
i fortepian (1955).

W programie koncertu zabrzmi też Wariacja Sacherowska Witolda Lutosławskiego, Quartettino op. 16 Krzysztofa Meyera i Impresja kapryśna Stefana Kisielewskiego.

Lilianna Zalesińska i Piotr Szymanowicz współtworzą duet głos-fortepian, mający na swoim koncie liczne recitale w kraju i za granicą, w tym dwa w znanym cyklu „200 koncertów na 200-lecie
F. Chopina” w ramach światowych obchodów Roku Chopinowskiego w 2010 roku.

Duet swoje umiejętności doskonalił w Konserwatorium Brukselskim w trakcie wielomiesięcznego programu dla wybranych duetów głos-fortepian po okiem takich mistrzów jak m.in. Udo Reinemann, Hartmut Hoell, Roger Vignoles, Edith Wiens, Wolfram Rieger, Konrad Richter i Peter Schreier.

W marcu 2011 duet zdobył I. nagrodę w Międzynarodowym Konkursie dla Duetów (Sankt Augustin/Kolonia) w Niemczech, obejmującym pieśń niemiecką i wschodnioeuropejską.

Anna Błaszczyk, Maria Peradzyńska-Filip i Wojciech Sławińscy to artyści silni związani
z warszawskimi instytucjami koncertowymi i szkolnictwem muzycznym.

Informacje o artystach

Organizatorem koncertu jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Koncert odbywa się w ramach Nocy Muzeów w Muzeum Literatury.

Początek koncertu – godz. 20.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wykonanie utworów Tadeusza Bairda odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpreatacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów