Wersja do druku

Udostępnij

12 kwietnia w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży odbędzie się, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca, koncert w ramach programu „Nowe interpretacje.”

Wykonawcami koncertu zatytułowanego „Polska liryka wokalna” będą Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego oraz Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton).

Grzegorz Piotr Kołodziej – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej
w Gdańsku, jest laureatem Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1999), a także Nagrody Głównej pierwszej edycji Muzycznego Forum Młodych Gdańsk 2005.

Artysta współpracuje z wieloma operami i filharmoniami w kraju i za granicą. W jego różnorodnym
i bogatym repertuarze znajdują się partie operowe, oratoryjno-kantatowe, operetkowe i musicalowe. Grzegorz Piotr Kołodziej wykonuje także tradycyjne pieśni kaszubskie.

Podczas koncertu w Filharmonii Łomżyńskiej Grzegorz Piotr Kołodziej wykona „4 sonety miłosne do słów Williama Szekspira” na baryton i orkiestrę smyczkową Tadeusza Bairda.

W programie koncertu znajdą się także utwory innych polskich twórców – Stanisława Moryty, Edwarda Pałłasza i Pawła Łukaszewskiego.

Organizatorem koncertu jest Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży.

Wykonanie utworu Tadeusza Bairda odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje.”

Serdecznie zapraszamy!