Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Scena dla Muzyki Polskiej 26 stycznia 2021 roku o 19.00 odbędzie się koncert Trio Bastarda. Serdecznie zapraszamy do udziału w transmisji on-line na kanale YouTube Filharmonii Narodowej!

Wystąpi Trio Bastarda w składzie:

Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela

Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy

Paweł Szamburski – klarnet

W programie znajdą się utwory Piotra z Grudziądza.

Więcej o Trio Bastarda i programie

Zespół założony przez klarnecistę, improwizatora i kompozytora Pawła Szamburskiego to grupa wyjątkowa zarówno ze względu na sam skład instrumentalny, charakterystyczne głębokie brzmienie, jak i improwizujące podejście do muzyki dawnej. Utwory Piotra z Grudziądza, mało znanego kompozytora z przełomu XIV i XV wieku, stanowią punkt wyjścia do tworzenia nowych kompozycji, są potraktowane z wielkim pietyzmem jednocześnie eksperymentalnie, współcześnie brzmieniowo i artykulacyjnie. Muzycy nawiązują do średniowiecznej techniki „viola bastarda”, polegającej na swobodnych skokach pomiędzy kolejnymi głosami pieśni, improwizując wokół średniowiecznych melodii. Program koncertu opiera się na utworach z płyty „Promitat eterno” (Lado ABC 2017), która zyskała wiele doskonałych recenzji.

Koncert współorganizowany z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Muzyki Polskiej ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Mikołaj Starzyński