Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy na koncert promujący debiutancki album zespołu Jazz City Choir, który odbędzie się 15 maja o godz. 20.00 w Warszawie (Sztuki&Sztuczki). Album powstał dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.

Album został wydany nakładem wytwórni A.M.I. Productions.

Jazz City Choir jest zespołem składającym się z 10 wokalistów z twoarzyszeniem kontrabasu i perkusji.

Repertuar Jazz City Choir obejmuje zarówno aranżacje współczesnych utworów instrumentalnych, jak i nowe utwory jazzowe skomponowane specjalnie dla zespołu.

Pomysłodawcą i założycielem chóru jazzowego jest Małgorzata Korczyńska, która pełni funkcję dyrektora artystycznego zespołu. Od 2009 roku kierownikiem muzycznym Jazz City Choir jest Anna Gadt.
Dzięki współpracy Małgorzaty Korczyńskiej, Anny Gadt i aranżera wszystkich utworów chóru Pawła Zielaka, zespół osiągnął niepowtarzalny, oryginalny charakter, dzięki czemu został laureatem dwóch nagród: Nagroda Specjalna w kategorii “Indywidualność Jazzowa” na 47. Festiwalu “Jazz Nad Odrą” w 2011 roku, Nagroda Specjalna STOART-u ( Festiwal Złota Tarka 2009).

powiązane

Publikacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close