Wersja do druku

Udostępnij

4 listopada w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie o godz. 19.30 odbędzie się, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Nowe interpretacje”, koncert kameralny poświęcony pamięci Stefana Kisielewskiego w 100.rocznicę urodzin i 20. rocznicę śmierci.

W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.30 zabrzmią trzy kompozycje Stefana Kisielewskiego: Suita na obój i fortepian (1954), Kwartet smyczkowy (1935) i Capriccio energico na skrzypce i fortepian (1954).

Dzieła Kisielewskiego wykonają wybitni polscy artyści, blisko związani z Filharmonią Krakowską: Kwartet Smyczkowy Filharmoników Krakowskich, Mariusz Pędziałek (obój), Marcin Türschmid (skrzypce) i Renata Żełobowska-Orzechowska (fortepian).
Słowo wygłosi Jerzy Kisielewski.

Wykonanie utworów Stefana Kisielewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje.”
Zgodnie z ideą i regulaminem programu wykonanie dzieł Stefana Kisielewskiego będzie ich pierwszą publiczną prezentacją w wykonaniu artystów koncertu.