Wersja do druku

Udostępnij

Wraz z Ambasadą Estonii w Polsce mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert estońskiego zespołu Duo Ruut, który odbędzie się w Warszawie 17 czerwca 2019 r. o godzinie 20:30 w fińskim domku Ambasady Muzyki Tradycyjnej na Jazdowie (ul. Jazdów 3/20).

Zespół Duo Ruut (po estońsku Duo
Kwadrat
) wyrósł z wieloletniej przyjaźni i niezliczonych, okraszanych śmiechem chwil spędzanych razem. Boki tytułowego kwadratu trzymają Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane. W rezultacie dziwnego zbiegu okoliczności sytuacja zmusiła je pewnego razu do zagrania wspólnie na jednym ludowym kannelu, podczas gdy żadna z nich nie specjalizowała się tak naprawdę w grze na tym właśnie instrumencie. Nieoczekiwanie jednak ten sposób gry okazał się bardzo interesujący i dawał wiele możliwości. Stało się też jasne, że kannel może być jednocześnie używany jako instrument melodyczny, harmoniczny i rytmiczny, tworząc bardzo różnorodne krajobrazy dźwiękowe. 

Na repertuar zespołu składają się unikalne kompozycje własne oparte na dawnych, tradycyjnych estońskich utworach ludowych. 

https://www.youtube.com/watch?v=7-Kpt0fFgME

https://www.youtube.com/watch?v=dJNAg07rM2o

Wstęp na
koncert jest bezpłatny

Informacja na FB: https://www.facebook.com/events/2245139422364791/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close