Wersja do druku

Udostępnij

W dniu 12 marca 2015 r. w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji konkursowej wybierającej projekty przeznaczone do realizacji w ramach V edycji programu „Kompozytor – rezydent”.

W skład komisji opiniującej wnioski weszli ekspercie rekomendowani przez Związek Kompozytorów Polskich (Grażyna Pstrokońska-Nawratil), Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej (Maciej Żołtowski) oraz przedstawiciel Instytutu Muzyki i Tańca (Brygida Błaszczyk-Podhajska).

Komisja wybrała do dofinansowania projekty złożone przez następujących wnioskodawców:

  • Cappella Gedanensis  – Rafał Kłoczko
  • Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska  – Dariusz Przybylski
  • Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu – Marcin Gumiela

W opinii komisji przedstawione projekty rezydencji prezentują oryginalne koncepcje artystyczne, a ich realizacja może przyczynić się do większej obecności muzyki współczesnej w polskim życiu muzycznym. Uznanie komisji zyskało pełne wykorzystanie potencjału artystycznego i organizacyjnego wnioskujących instytucji.  Wybrani kompozytorzy reprezentują różne nurty stylistyczne, a zamówione i wykonywane w ramach rezydencji kompozycje cechuje różnorodność pod kątem obsad wykonawczych, gatunków i form. Należy podkreślić, że wnioski zostały przygotowane w sposób wyjątkowo rzetelny i w sposób przekonujący ukazują spójną koncepcję organizacyjną i artystyczną zaproponowanych rezydencji.

Z pełnym protokołem obrad można zapoznać się na stronie IMiT w zakładce „programy”.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close