Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy do przeczytania wywiadów z Ignacym Zalewskim i Wojciechem Błażejczykiem oraz do obejrzenia fotorelacji z filmu „Kompozytor-rezydent” na łamach magazynu Presto, który został partnerem medialnym programów IMiT.

Ignacy Zalewski (rezydencja  w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus) i Wojciech Błażejczyk (rezydencja w Chórze Akademickim im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie) to uczestnicy III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”.

Wywiad z Tomaszem Jakubem Opałką – kompozytorem – rezydentem Filharmonii Gorzowskiej
w sezonie 2013/2014 ukaże się w kolejnym numerze Presto.

W najnowszym numerze Presto znalazły się również zapowiedzi najbliższych koncertów z prawykonaniami zamówionych w ramach programu utworów.

25 stycznia w Katedrze pw. Św. Jakuba w Szczecinie odbędzie się Misterium Kolędowe na którym zostanie prawykonany utwór „Betlehem” na chór mieszany, organy, live electonics, duduk, instrumenty perkusyjne i organy Wojciecha Błażejczyka, zaś 1 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zostaną prawykonane Wariacje symfoniczne Ignacego Zalewskiego. Koncert fortepianowy Tomasza Jakuba Opałki zabrzmi 16 maja w Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej.

W ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca i magazynu Presto dotyczącej promocji młodych artystów oraz idei programów i projektów IMiT, w kolejnych numerach drukowanego wydania czasopisma będą m.in. sukcesywnie prezentowane sylwetki młodych kompozytorów i dyrygentów. Informacje o programach i artystach będą pojawiały się również, wraz z recenzjami z koncertów, na portalu prostoomuzyce.pl oraz na stronie Presto na Facebooku.

Działania promocyjne Instytutu Muzyki i Tańca dotyczące artystów uczestniczących w programach IMiT obejmą w przyszłym roku także realizację filmów dokumentalnych – drugiej części filmu „Kompozytor – rezydent” (cz. I, w reżyserii Mai Baczyńskiej do obejrzenia na kanale YouTube IMITpolska. oraz na Ninatece) oraz „Dyrygent – rezydent”.

Serdecznie zapraszamy również do lektury obszernego wywiadu z Ignacym Zalewskim o jego rezydencji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus i zaplanowanych do wykonania utworach, jaki ukazał się w ostatnim numerze dwumiesięcznika „Twoja Muza”.