Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy do przeczytania recenzji z prawykonań utworów Wojciecha Błażejczyka i Ignacego Zalewskiego powstałych w ramach programu IMiT „Kompozytor-rezydent.

Z recenzjami z prawykonań Betlehem Wojciecha Błażejczyka i Wariacji symfonicznych Ignacego Zalewskiego, autorstwa Krzysztofa Stefańskiego i Marii Peryt można zapoznać się na stronie internetowej Instytutu Muzyki i Tańca (zakładka: materiały) oraz na portalu www.prostoomuzyce.pl magazynu Presto – partnera medialnego projektów IMiT.

W najbliższym drukowanym numerze magazynu Presto ukaże się wywiad z Tomaszem Jakubem Opałką. Prawykonanie jego Koncertu fortepianowego, zamówionego w ramach programu „Kompozytor-rezydent” przez Filharmonię Gorzowską – Centrum Edukacji Artystycznej odbędzie się 16 maja 2014 r. w Filharmonii Gorzowskiej podczas koncertu inauguracyjnego II Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.

Autorzy recenzji są uczestnikami zakończonych edycji programu IMiT „Krytyka muzyczna 2.0”.
Z recenzjami ze wszystkich poprzednich prawykonań utworów zamówionych w ramach programu „Kompozytor-rezydent” napisanych przez młodych krytyków – uczestników programu „Krytyka muzyczna 2.0” można zapoznać się na stronie IMiT w dziale materiały.