Wersja do druku

Udostępnij

21 lutego odbędzie się prawykonanie utworu zamówionego u Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej przez Baltic Neopolis Orchestra w ramach programu „Kompozytor – rezydent”.

Ewa Fabiańska-Jelińska jest kompozytorem-rezydentem Baltic Neopolis Orchestra w sezonie 2014/15.

Koncert z prawykonaniem utworu odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta o godz. 19.00.

Utwór zabrzmi w interpretacji Baltic Neopolis Orchestra pod dyrekcja Adama Domurata. Wykonawczynią partii solowej będzie Ewa Guzowska.

W programie również Serenada na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza i Sinfonietta for strings Szymona Laksa.

Więcej o koncercie na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o kompozytorce i rezydencji na stronie www.balticneopolis.pl

Ewa Fabiańska-Jelińska – kompozytorka, muzykolog, improwizatorka. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie kompozycji Magdaleny Cynk.

W 2011 roku sfinalizowała studia licencjackie z zakresu muzykologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwa lata później uzyskała dyplom magisterski z kompozycji z wyróżnieniem (klasa prof. Zbigniewa Kozuba) w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od 2012 roku kontynuuje naukę kompozycji w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Reinharda Kargera.

Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia i Stypendium Miasta Poznania; laureatka programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012 oraz programu stypendialnego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2012/2013.

W ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zamówienia kompozytorskie” (2012) jej kompozycja „Offenbarungen und Eingebungen” została wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i wykonana przez Orkiestrę Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal (2013). Współpracowała także z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Jej utwory były wykonywane na wielu koncertach i festiwalach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica”, Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”.

Wiele utworów wykonanych zostało również na koncertach kompozytorskich, organizowanych w innych krajach europejskich.

Kompozytorka tworzy również muzykę do animacji, filmów oraz musicali.

Jest laureatką licznych konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą,

Ewa Fabiańska-Jelińska jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.