Wersja do druku

Udostępnij

24 maja 2014 r. o godz. 19.00 w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie, odbędzie się koncert w całości wypełniony utworami Ignacego Zalewskiego – kompozytora-rezydenta Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Kameraliści Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz zespół #ENSEMBLE wykonają utwory kameralne kompozytora: Levitation, Kwintet fortepianowy, Trio na flet, skrzypce i altówkę, Zły wg Tyrmanda na flet i perkusję oraz Catulli Carmen VIII na perkusję i baryton.

Bilety dostępne są na www.eBilet.pl

Zapraszamy!

To ostatni z trzech koncertów organizowany przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Kompozytor-rezydent”.

1 lutego, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się prawykonanie zamówionych przez Orkiestrę Wariacji symfonicznych.

22 marca 2014 r. w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie, zespoły kameralnej Polskiej Okiestry Sinfonia Iuventus wykonały Koncert na 10 instrumentów Ignacego Zalewskiego.

Szczegółowe informacje o kompozytorze i rezydencji dostępne są na stronie internetowej Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Ignacy Zalewski (ur. 1990)

Kompozytor-rezydent Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus w sezonie 2013/2014 w ramach organizowanego i finansowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Kompozytor-rezydent”.

Studiuje kompozycję w klasie prof. Marcina Błażewicza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat kompozytorski doskonalił pod kierunkiem prof. Wolfganga Rihma na kursach kompozytorskich organizowanych w Hochschule für Musik w ramach festiwalu Brücken für Neue Musik (2011).

Mimo młodego wieku Ignacy Zalewski ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in.: I Nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda (2010), III Nagrody i Nagrody Specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego (2012), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012).

Jego utwory wykonywane były m.in. w: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Filharmonii Lwowskiej (Ukraina), Alti Concert Hall w Kioto (Japonia), Konzerthausie w Hinterzarten (Niemcy), Narodowym Centrum Sztuki Współczesnej w Niżnym Nowgorodzie (Rosja).

4 marca 2012 roku podczas koncertu pt.: Młodzi Kompozytorzy w hołdzie Dwójce, zorganizowanym w ramach cyklu Generacje z okazji obchodów 75. rocznicy powstania Programu Drugiego Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Szymona Bywalca dokonała prawykonania jego kompozycji Anger for orchestra oraz Dedykacja na orkiestrę symfoniczną. Ten drugi utwór Zalewski napisał na zamówienie organizatorów koncertu specjalnie z okazji Jubileuszu.

Ignacy Zalewski otrzymywał stypendia: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012) oraz południowokoreańskiej Fundacji Dongsang Research (2012). Od maja 2012 roku artysta jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, jako najmłodszy członek sekcji autorów dzieł muzyki poważnej