Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 31 stycznia 2014 roku upływa termin naboru wniosków do kolejnych edycji programów Instytutu Muzyki i Tańca –  „Kompozytor-rezydent” oraz „Dyrygent – rezydent”.

Program „Kompozytor-rezydent” przeznaczony jest dla kompozytorów do 40. roku życia oraz do zawodowych zespołów orkiestrowych i chóralnych w Polsce. Nawiązuje do rozpowszechnionej na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi i polega na zamówieniu i prawykonaniu utworu kompozytora-rezydenta oraz wykonaniu innych jego utworów w trakcie sezonu artystycznego wnioskującej instytucji.

W ramach programu IMiT dofinansuje honorarium kompozytora za zamówione dzieło oraz dodatkowe koszty poniesione przez instytucję organizującą rezydencję, związane z prawykonaniem lub wykonaniem jego utworów.

Program „Dyrygent – rezydent” adresowany jest do polskich instytucji koncertowych (filharmonii i orkiestr symfonicznych lub kameralnych) oraz do młodych polskich dyrygentów – absolwentów lub osoby posiadające licencjat na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej do dwóch lat od ukończenia studiów magisterskich lub otrzymania stopnia licencjata.

Program polega na udziale dyrygenta – rezydenta w przygotowaniach minimum 4 programów koncertowych w sezonie artystycznym instytucji, w tym na samodzielnym przygotowaniu i poprowadzeniu co najmniej jednego koncertu.

W ramach programu IMiT pokryje koszty związane bezpośrednio z rezydencją,  czyli honorarium dyrygenta – rezydenta za poprowadzenie koncertu i udział w przygotowaniach pozostałych programów koncertowych w ramach rezydencji oraz inne dodatkowe koszty łączące się z rezydencją wskazane przez instytucję.

Ogłoszone edycje programów dotyczą sezonu 2014/2015. Termin nadsyłania wniosków upływa w dniu 31 stycznia 2014 r., zaś termin wyboru projektów przeznaczonych do realizacji 28 lutego 2014 r.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami raz przewodnikami po programach, w których opisane są również dotychczasowe efekty ich realizacji, w zakładce programy.

Serdecznie zapraszamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego Instytutu Muzyki i Tańca  „Kompozytor – rezydent” z II edycji programu w reż. Mai Baczyńskiej, zamieszczonego na stronie internetowej IMiT w zakładce materiały i na kanale YouTube IMITpolska oraz na Ninatece.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close