Wersja do druku

Udostępnij

Keine eier
koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska
scenariusz na podstawie tekstów Joanny Federowicz i Anny Piotrowskiej
kreacja i wykonanie: Joanna Federowicz, Anna Piotrowska
muzyka: Michał Mackiewicz
produkcja: Anna Piotrowska, eferte, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

Dawno temu byłam jajkiem. Nie poznałem swojej Kury. Leżałem sobie na słomie w jakiejś komórce. Teraz jadę samochodem w wytłoczce z innymi jajkami. Nie rozmawiamy ze sobą – jajka nigdy ze sobą nie rozmawiają. Zostałem kupiony przez kogoś. Było chłodno, nawet zimno. Ale to nic – już się przyzwyczaiłam. Potem będzie gorąco. Zresztą nie wiem – może nie. Lodówka raz się otwiera, a raz zamyka. Znowu myślę o tym, żeby nie ruszać się stąd, ale żeby coś się zmieniło. Można by tu zmieścić dużo rzeczy. Chciałabym tu mieć parę kamieni i strumyk. Już nic z tego nie wyjdzie …

Zmian(AA) pogody
koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska
muzyka: Radek Jasiński, Daniel Baranowski
produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Anna Piotrowska
partner: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

Zmian(AA) pogody – histeryczna niehistoryjność, zmienność w jednostajność, brak gruntu, podłoże aktualnej amplitudy. Opisy zjawisk, które nie mają ściśle okresowego charakteru. Wahania wartości średnich w badanym okresie. Temperatura pachy, ciśnienie kolana, wilgotność oddechu, nasłonecznienie pięty, ilości opadów – wskaźniki nieuchwytne i zmienne. Zmian(AA) pogody wywołuje histerię, która powoduje nieuzasadnione lęki o funkcjonowanie danej części własnego ciała.

Kwadrat w szafie

koncepcja, choreografia, kreacja przestrzeni scenicznej: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska, Łukasz Pawłowski, Jakub Snochowski
produkcja: Anna Piotrowska, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca

Swoisty, absurdalny kryminał matematyczny, w poszukiwaniu stosunku kwadratu do zabijania. Jeśli ja nie zabiję Ciebie, a Ty nie zabijesz mnie, to obaj będziemy żyć. Kwadrat dotkniętych nieoczekiwanych możliwości jest szczególnym przypadkiem prostokąta. Przestrzeń równych ścian, przekątne powtarzalnych długości. Spotkanie czwórki… Cztery trupy: kto, kogo, kiedy zabił i dlaczego? Przyczyna w sumie jest nieważna. Ważny jest fakt, że nas nie ma, choć jesteśmy razem. W zamkniętej przestrzeni, na powierzchni zwanej polem, gdzie suma kątów wynosi 360°. Do przedstawienia Anna Piotrowska zaprosiła artystów: Joannę Chitruszko, Łukasza Pawłowskiego i Kubę Snochowskiego.

więcej informacji na www.scenadlatanca.pl