Wersja do druku

Udostępnij

Płyta „Karłowicz.Philharmonic.Szczecin”, której współwydawcą jest Instytut Muzyki i Tańca otrzymała nominację do Fryderyka 2017 w kategorii muzyki poważnej „Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca”.

Wyjątkowy album z utworami wybitnego polskiego twórcy, wydany we współpracy z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, jest symbolicznym oddaniem hołdu patronowi w 140. rocznicę jego urodzin. Do tego muzycznego projektu zaproszono dwa znakomite nazwiska: Łukasza Borowicza, dyrygenta, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną i Bartłomieja Nizioła, wirtuoza skrzypiec, szczecinianina, któremu ona towarzyszyła.

Na płytę składają się trzy kompozycje: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, „Rapsodia litewska” op. 11 oraz „Smutna opowieść” op.13. Materiał powstał podczas dwóch sesji nagraniowych w czerwcu i sierpniu 2016. Wydawcą płyty jest DUX.

Fryderyki 2017 w kategoriach muzyki poważnej wręczone zostaną 24 kwietnia 2017 roku – podczas uroczystości w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Po raz 11. partnerem ZPAV przy organizacji gali wręczenia statuetek jest Agencja STX Jamboree.