Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca ma przyjemność zaprosić na  pierwsze w tym roku spotkanie z patronem Filharmonii w Szczecinie, Mieczysławem Karłowiczem. Już we wtorek 10 stycznia o godz. 19 Orkiestra Symfoniczna pod batutą Kaspara Zehndera wykona Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 oraz „Rapsodię litewską” op. 11. Utwory znalazły się na wydanej we współpracy z Filharmonią płycie „Karłowicz. Filharmonia. Szczecin”. W koncercie wystąpi także bohater płyty – skrzypek Bartłomiej Nizioł.

Wyjątkowy album z utworami wybitnego polskiego twórcy jest symbolicznym oddaniem hołdu patronowi w 140. rocznicę jego urodzin. Do tego muzycznego projektu zaproszono dwa znakomite nazwiska: Łukasza Borowicza, dyrygenta, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną i Bartłomieja Nizioła, wirtuoza skrzypiec, szczecinianina, któremu ona towarzyszyła.

Na płytę składają się trzy kompozycje: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, „Rapsodia litewska” op. 11 oraz „Smutna opowieść” op.13. Materiał powstał podczas dwóch sesji nagraniowych: w czerwcu i sierpniu 2016.

To dobry symfoniczny album, który nie będzie tylko oryginalną wizytówką Orkiestry Symfonicznej czy Filharmonii, ale przede wszystkim samego Szczecina. Wejście do studia nagrań było dla muzyków świeżym, nowym doświadczenie, a jednocześnie otwarciem na kolejne projekty – zapewnia Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii w Szczecinie.

W dniu koncertu płytę „Karłowicz. Filharmonia. Szczecin” będzie można kupić z 20 % zniżką zarówno w kasie, jak i w sklepie internetowym Filharmonii.