Wersja do druku

Udostępnij

30 kwietnia o godz. 18.00 w Teatrze Rampa w Warszawie odbędzie się uroczysty wieczór z okazji Jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Sławy Przybylskiej – gwiazdy polskiej piosenki i ambasadorki polskiej kultury.  Współorganizatorem tego wydarzenia jest Instytut Muzyki i Tańca.

Podczas wieczoru Jubilatka wykona kilkanaście piosenek, z czego połowę stanowić będą utwory premierowe, a pozostałymi będą klasyki jej repertuaru. Z pewnością nie zabraknie największych przebojów.
„Pamiętasz była jesień…” od momentu, gdy Sława Przybylska w filmie Wojciecha Hasa „Pożegnania” z 1958 roku wykonała tę piosenkę, cała Polska nuciła przebój. Utwór ten, podobnie jak „Nie kochać w taką noc to grzech” czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” stał się najpopularniejszą piosenką wokalistki.  W latach 1976–1978 oraz 1982–1987 Sława Przybylska była aktorką i piosenkarką Teatru na Targówku. Zagrała m.in. w spektaklach Toast weselny (reż. Marian Jonkajtys), Bukiecik alpejskich fiołków(reż. Helena Dynerman i Jan Krzyżanowski), Ballada o miłości zagrożonej (reż. Wojciech Solarz), Tak jak u Chagalla(reż. Szymon Szurmiej) i Mój kapitanie, już wieczór (reż. Aleksandra Koncewicz).

Artystka dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Moskwie, Tbilisi, Pradze, Bratysławie i Nowym Jorku. Nagrała piosenki do filmów Popiół i diament i Niewinni czarodzieje (reż. Andrzej Wajda), Zezowate szczęście (reż. Andrzej Munk), Rozstanie (reż. Wojciech Has), a także do filmów Roberta Glińskiego.

W koncercie weźmie udział zespół wokalno-gitarowy Czerwony Tulipan w składzie: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka – śpiew oraz gitarzyści – Stefan Brzozowski (lider zespołu), Andrzej Czamara, Andrzej Dądalski. Zespół wykona 10 utworów z repertuaru Sławy Przybylskiej.

Koncert współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego