Wersja do druku

Udostępnij

17 stycznia 2014 roku w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji konkursowej wybierającej projekty przeznaczone do realizacji w ramach III edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny”.

W skład komisji weszli eksperci rekomendowani przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe (Mariusz Bogdanowicz) oraz Związek Producentów Audio Video (Marek Napiórkowski), a także przedstawiciel Instytutu Muzyki i Tańca (Alina Święs).

Spośród ośmiu projektów komisja wybrała do dofinansowania w ramach programu IMiT projekty złożone przez następujących wnioskodawców:

  1. SJ Records – F.O.U.R.S. Collective
  2. Akademia Rocka – Michał Milczarek Trio

  Wyboru zakwalifikowanych projektów dokonano kierując się poziomem artystycznym zespołów (na podstawie nadesłanych materiałów demonstracyjnych), który rokuje dużym wkładem w rozwój polskiej muzyki jazzowej.

  Członkowie komisji zaznaczyli z przykrością, że w niektórych przypadkach zostali zmuszeni do odrzucenia wniosków z przyczyn formalnych. Dotyczy to zespołów, w skład których wchodzili doświadczeni i utalentowani, niedebiutujący już muzycy jazzowi, a do współpracy w takich zespołach na potrzeby udziału w programie „Jazzowy debiut fonograficzny” zostały zaproszone osoby spoza kręgu muzyki jazzowej w celu zaniżenia średniej wieku lub spełnienia wymogu nieposiadania żadnego nagrania na koncie. Komisja podkreśliła, że ważnym elementem programu jest, aby nagranie płyty było pierwszym nagranym albumem w życiu artystycznym zespołu, w tym również lidera.

  Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w programie i gratulujemy autorom dofinansowanych projektów.

  Pełny protokół obrad komisji oraz szczegóły dotyczące programu dostępne są w zakładce programy.