Wersja do druku

Udostępnij

17 stycznia 2013 roku w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji konkursowej wybierającej projekty przeznaczone do realizacji w ramach II edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny”.

W skład komisji weszli eksperci rekomendowani przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe (Mariusz Bogdanowicz) oraz Związek Producentów Audio Video (Marek Napiórkowski), a także przedstawiciel Instytutu Muzyki i Tańca (prof. Jerzy Jarosik, Dyrektor Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Spośród jedenastu projektów komisja wybrała do dofinansowania w ramach programu IMiT projekty złożone przez następujących wnioskodawców:

 1. Andromeda FHPW Janusz Lipowiecki – Darek Dobroszczyk Trio feat. Przemek Hanaj
 2. Fundacja imienia Sławomira Kulpowicza – Joanna Kucharczyk Quartet

   Wyboru zakwalifikowanych projektów dokonano kierując się poziomem artystycznym zespołów (na podstawie nadesłanych materiałów demonstracyjnych), który rokuje dużym wkładem w rozwój polskiej muzyki jazzowej. Komisja zwróciła uwagę na wyjątkową dojrzałość muzyczną i talent debiutujących artystów, których projekty zostały zatwierdzone do realizacji.

   Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w programie i gratulujemy autorom dofinansowanych projektów.

   Pełny protokół obrad komisji oraz szczegóły dotyczące programu dostępne są w zakładce programy.