Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu programu departamentu muzyki IMiT „Jazzowy debiut fonograficzny” w edycji 2019, skierowanego do polskich muzyków jazzowych oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań.

Program Jazzowy debiut fonograficzny polega na zrealizowaniu nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej (prowadzących działalność indywidualną lub zespołową) w formie płyty kompaktowej lub winylowej z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym.

Ważnym elementem programu jest, aby nagranie płyty było pierwszym nagranym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu.

Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat (urodzeni od 1 stycznia 1989 roku; limit wieku dotyczy każdego członka zespołu).

Program „Jazzowy debiut fonograficzny” ma na celu zwiększenie liczby debiutów i nagrań muzyki jazzowej, ułatwienie wejścia na rynek muzyczny nowym zespołom i solistom, a także animację jazzowej twórczości kompozytorskiej (przynajmniej 50% czasu trwania nagrania musi zostać poświęcone muzyce polskiej z obligatoryjnym nagraniem przynajmniej 1 nowego utworu polskiego kompozytora).

Dzięki współpracy IMiT i Fundacji Jazzarium, w ramach realizacji programu zespół otrzymuje możliwość zaprezentowania materiału z debiutanckiego albumu podczas koncertu promocyjnego na Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days w lipcu 2019 pod warunkiem, że album będzie wówczas wydany i dostępny w sprzedaży.

W momencie składania wniosku wydawca nagrania musi przedstawić także udokumentowany plan promocji nagrania.

Termin nadsyłania zgłoszeń (formularz aplikacyjny wraz z załącznikami i materiałem demo) upływa w dniu 30 listopada 2018 roku, zaś termin wyboru wniosków 15 stycznia 2019 roku.

Do tej pory w ramach siedmiu edycji programu dofinansowano wydanie czternastu albumów płytowych:

I edycja – 2012

II edycja – 2013

III edycja – 2014

IV edycja – 2015

V edycja – 2016

VI edycja – 2017

VII edycja – 2018

  • Raczkowski/Kostka Duo – „Duo” (SJRecords)
  • Łukasz Kokoszko Quartet – „New Challenge” – (SJRecords)

Szczegółowe informacje oraz regulamin programu znajdują się na stronie internetowej www.imit.org.pl w zakładce programy.