Wersja do druku

Udostępnij

Rozpoczyna się rezydencja Jacka Brzoznowskiego w Cappelli Gedanensis. 19 września dyrygent-rezydent poprowadzi koncert w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (Plac Solidarności 1, godz. 14.00).

Wykonawcami koncertu, który poprowadzi Jacek Brzoznowski będą Orkiestra Cappella Gedanensis, Klaudia Trzasko – sopran, Magdalena Lewandowska – mezzosopran i Szymon Laskiewicz – klarnet.

W programie znajdą się arie, duety i fragmenty orkiestrowe z oper G. Donizettiego W.A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Bizeta i P. Czajkowskiego.

W ramach rezydencji dyrygenckiej, Jacek Brzoznowski w sezonie 2017/2018 będzie uczestniczył również w przygotowaniach dwóch koncertów Cappelli Gedanensis pod dyrekcją Rafała Kłoczko oraz w próbach do koncertu z prawykonaniem nowopowstającej kompozycji Adama Sławińskiego z udziałem Łukasza Długosza (prawykonanie w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”).

Więcej informacji o koncercie i rezydencji na stronie Cappelli Gedanensis: www.cappellagedanensis.pl

Jacek Brzoznowski – urodzony w 1993 roku w Ełku. Wychowanek Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, początkowo w klasie dyrygentury prof. W. Rajskiego, później kontynuował naukę u prof. R. J. Delekty. Zdobył III Nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Studentow Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu (2017). Dodatkowo otrzymał Nagrodę Specjalną za wykonanie utworu współczesnego oraz Nagrodę Orkiestry Kameralnej. Ma na swoim koncie kursy prowadzone przez takich dyrygentów jak: Jose Maria Florencio, George Tchitchinadze, Jerzy Salwarowski. Kilkukrotnie uczestniczył w warsztatach pod kierownictwem R. J. Delekty z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie. Prowadził proby do koncertu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na którym dyrygował Jose Maria Florencio. Dodatkowo miał możliwość pracowania m. in. z: Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku.