Wersja do druku

Udostępnij

14 lipca w Synagodze w Lesku odbędzie się, współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje” koncert inauguracyjny Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki w Lesku.

W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 16.00 zespół Ensemble Barocum wykona utwory Grzegorza Gerwazego GorczyckiegoCztery hymny: Crudelis Herodes, Deus tuorum militum, Iesu corona virginum, Tristes erant apostoli, Alleluja, Ave Maria Gratia Plena, Os iusti meditabitur, Iudica me Deus, Iustus ut palma, In Virtute Tua.

W programie koncertu zabrzmi także Concerto primo Adama Jarzębskiego i Battalla de Barabaso yerno de Satanas Andrea Falconieriego.

Zespół Ensemble Barocum wystąpi w składzie: Monika Fabisz – sopran, Anna Werecka – alt,  Krzysztof Kozarek – tenor, Dawid Biwo – bas, Violetta Szopa-Tomczyk – skrzypce barokowe, Agnieszka Osiecka – skrzypce barokowe, Mateusz Kowalski – viola da gamba i Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

Specjalizujący się w wykonawstwie muzyki barokowej zespół Ensemble Barocum został założony
w 2007 roku przez trzech młodych, utalentowanych muzyków, którzy spotkali się w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Holandia) gdzie kształcili się u największych autorytetów w zakresie śpiewu barokowego i gry na instrumentach z epoki takich jak: Jill Feldman, Michael Chance, Ton Koopman, Fabio Bonizzoni, Patrick Ayrton, Phillipe Pierlot. Oprócz działalności koncertowej w Polsce i za granicą, zespół organizuje również koncerty i warsztaty promujące muzykę dawną głównie na terenach Podkarpacia i Małopolski.

Wykonanie utworów  Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego odbywa się i jest współfinansowane
w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpretacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów.

Organizatorem koncertu i Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki jest Fundacja Krośnieńska
im. Ignacego Paderewskiego
.

Koncert jest inauguracją Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki – projektu kulturalno-edukacyjnego w ramach którego odbędą się koncerty, warsztaty i wykłady z zakresu muzyki barokowej.

Serdecznie zapraszamy!