Wersja do druku

Udostępnij

Dziś rozpoczyna się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Młodych Choreografów – 2020, który po raz pierwszy jest realizowany w formule online. 

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Młodzi twórcy korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, łącząc go z technikami tanecznymi, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.

Impreza skierowana jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

Współorganizatorami konkursu są: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie oraz Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! 

Do pobrania:

Regulamin III OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW.pdf

Karta zgłoszenia.pdf