Wersja do druku

Udostępnij

Jutro rozpocznie się III Europejski Festiwal Akademii Muzycznych. Będzie to wielkie święto młodości i utalentowanych muzyków z 8 krajów Europy. Przyjadą oni, aby zdobyć uznanie warszawskiej publiczności. Będą to: fantastyczni wirtuozi z Litwy i Białorusi, oryginalne zespoły instrumentalne z Rosji i Węgier, wspaniały chór z Odessy czy też świetne zespoły kameralne ze Słowacji i Czech.

Przez najbliższe dni zapraszamy na trzy koncerty dziennie (o godzinie 12:00 w CPK przy ul. Podskarbińskiej 2 oraz 17:30 i 20:00 w Hotelu BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20), z ciekawym repertuarem i najwyższej klasy muzykami. Właśnie w akademiach muzycznych są najlepsi profesorowie i najlepsi młodzi muzycy. Kto skorzysta z tej niezwykłej oferty będzie zachwycony, a wrażenia pozostaną na całe życie.

Każda Akademia Muzyczna z Europy będzie promowała walory własnej Uczelni starając się namówić polską młodzież do podejmowania studiów u nich. Będą to również swoiste Targi Akademickie kierowane do przyszłych studentów.

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalowych będzie prawykonanie II części Suity Narodów Europy, które odbedzie się w niedzielę o godzinie 20:00 w Hotelu BOSS. Utwór ten został skomponowany przez 6 nieznanych sobie kompozytorów z 6 krajów Europy. To będzie światowa premiera unikatowego dzieła i wyjątkowe wydarzenie artystyczne.

Program Festiwalu TUTAJ

Wszystkie wydarzenie festiwalowe, dzięki wsparciu MKiDN, IMiT oraz mecenasów są powszechnie dostępne.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” oraz „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.