Wersja do druku

Udostępnij

W środę 25 czerwca o godz. 15.00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9) odbędzie się pokaz pracy na zakończenie I części projektu A po lekcjach… tańczę!,  realizowanego w ramach programu Myśl w ruchu Instytutu Muzyki i Tańca. Podczas pokazu zaprezentują się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w pokazie pt.: Suita tańców śląskich, przygotowanym pod opieką Katarzyny Lipińskiej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w pokazie pt. Sometimes… pod opieką Magdaleny Wacowskiej. Oprócz tańca w trakcie wydarzenia zostanie pokazany film w skrócie prezentujący wydarzenia związane z projektem.

Projekt A po lekcjach… tańczę! realizowany był przez  Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Społecznych w czterech szkołach znajdujących się na terenie Grodziska Mazowieckim –  dwóch szkołach podstawowych, technikum oraz szkole specjalnej. W szkołach podstawowych oraz technikum prowadzone były lekcyjne warsztaty (w tym zajęcia z historii tańca oraz zajęcia praktyczne z takich technik oraz stylów tanecznych jak taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec ludowy [z akompaniamentem fortepianu i bez], taniec jazzowy, stepowanie, hip-hop, także  wyjazdy na spektakle taneczne.

 

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

 

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.