Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 11 lutego 2017 w Warszawie odbyła się I edycja polskich preselekcji do konkursu Grand Prix de Paris®. Jury w składzie: Jacek Przybyłowicz, Elżbieta Pańtak, Magdalena Ciechowicz, Karol Urbański, Dominik Muśko, Ewa Głowacka, Daniel Agesilas, Cathy Bisson i Paul Vaudeville, zdecydowało o wyborze trójki finalistów:

Hanna Szychowicz – kategoria ,,Młode Talenty” – taniec współczesny
Gento Yoshimoto – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec  klasyczny
Viktoria Nowak – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec współczesny

Jury zdecydowało się również o przyznaniu dodatkowej nominacji do finału Grand Prix de Paris®:

Szymon Hawryszko – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec współczesny

Grand Prix de Paris „Let’s DANCE®” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca zapewnia trzem zwycięzcom preselekcji przelot i zakwaterowanie na czas Finału Grand Prix de Paris w Paryżu, który odbędzie się 11 marca 2017 roku w Grande Halle de la Villette.

 

***

Grand Prix de Paris „Let’sDANCE®” jest międzynarodowym konkursem, który daje szansę młodym, profesjonalnym tancerzom w wieku 18-26 lat na wystąpienie przed  jury złożonym z choreografów, dyrektorów teatrów, oper i zespołów tanecznych, otwierając im drogę do kariery zawodowej (kategoria „Młodzi Profesjonaliści”). Konkurs obejmuje również sekcję dla młodszych, utalentowanych tancerzy w wieku 14-17 lat (Kategoria „Młode Talenty”).

Partnerzy konkursu: Instytut Muzyki i Tańca, Fondation Rudolf Noureev, Fondation Serge Lifar, Centre National de la Danse oraz Instytut Francuski w Polsce.

 

***

Organizatorzy zapraszają również do udziału w targach tańcaFestiwalu Tańca Let’sDANCE®, który odbędzie się w Centrum EXPO XXI wWarszawie:

Sobota 20 maja 2017 od 09.30 do 19.30

Niedziela 21 maj a2017  od 9:30 do 17.30

Podczas targów wystąpią również zwycięzcy polskich preselekcji Grand Prix de Paris „Let’sDANCE®”.

Informacja i rezerwacja: www.letsdancepoland.com

 

 

Do pobrania:

Broszura