Wersja do druku

Udostępnij

16 września o godz. 19.00 w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu odbędzie się, współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje” koncert inauguracyjny
V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Polskiej im. Michała Kleofasa Ogińskiego.

W programie koncertu oratoryjnego „Grzegorz Gerwazy Gorczycki  (1667-1734)” zespół OCTAVA ensemble wykona dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego Iustus ut palma florebit, Os iusti meditabitur, Gaude Maria virgo, Gratuletur Ecclesia, Iesu corona virginum, Rorate coeli, Tristes erant Apostoli, Deus tuorum militum (II), Dignare me, laudare te, Innocenentes pro Christo infantes, Completorium.

Zespół wystąpi w składzie:
Soprany:  Agnieszka Drabent, Antonina Ruda
Alty:        Małgorzata Langer-Król, Zuzanna Kowalówka
Tenory:    Zygmunt Magiera, Marek Opaska
Basy:       Bartłomiej Pollak, Marcin Wróbel

Skrzypce:  Paulina Surówka, Dominika Adamek
Wiolonczela: Tomasz Grzyb
Organy:  Wojciech Gracz

Kierownictwo muzyczne: Zygmunt Magiera

Wykonanie utworów Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

OCTAVA ensemble, zaliczany do najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia ma w swoim repertuarze utwory wszystkich styli oraz epok, począwszy od muzyki średniowiecza, aż po twórczość kompozytorów współczesnych, nie stroniąc także od utworów z pogranicza awangardy, jazzu i muzyki rozrywkowej.

OCTAVA ensemble (wcześniej oktet wokalny OCTAVA) zdobył uznanie jurorów najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych  festiwali oraz konkursów chóralnych zdobywając najwyższe nagrody, m.in. najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39. Edycji „Legnica Cantat”.

Zespół uczestnicz w licznych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z najważniejszymi instytucjami kultury na terenie Polski i za granicą. Zespół dokonał wiele prawykonań utworów polskich i zagranicznych twórców, biorąc udział w szeregu licznych nagrań (nominacja do na nagrody FRYDERYK 2010).

Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera.

Organizatorem koncertu i V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Polskiej im. Michała Kleofasa Ogińskiego jest Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju.

Więcej informacji o koncercie i festiwalu: http://www.iwonicz-zdroj.pl/kultura/festiwal_im_oginskiego/v_festiwal/

Serdecznie zapraszamy!