Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 20 października w Klubie Żak w Gdańsku w cyklu Trójmiejski Punkt Taneczny odbędą się ostatnie prezentacje w ramach III edycji programu IMiT Scena dla tańca. Będą to dwa przedstawienia powstałe w ramach cyklu RE//MIX, Będą to dwa przedstawienia powstałe w ramach cyklu RE//MIX, w wyniku konkursu organizowanego we współpracy z  Instytutem Muzyki i Tańca: Izy Szostak i Kuby Słomowskiego Merce Cunningham (godz.19.00) oraz Ramony Nagabczyńskiej Re:akumulacja, odnosząca się do twórczości Trishy Brown (godz. 20.00).

Trwający od 2010 roku cykl RE//MIX organizowany jest przez komunę// warszawa. Spektakle powstałe w ramach tego cyklu, to premierowe produkcje odnoszące się do klasycznych dzieł, przede wszystkim z dziedziny teatru i tańca, a także literatury i filmu. Pierwowzory, niektóre już lekko zapomniane, niegdyś zmieniły świadomość osób dziś zajmujących się „dziwnym” teatrem – interdyscyplinarnym, poszukującym, sytuującym się na pograniczu teatru wizualnego, performance art, sztuk plastycznych i działań społecznych. Tworzą swoisty kulturowy kanon, określają gust i styl, są autodefinicją własnych źródeł i inspiracji – punktami odniesienia.

 

Po każdym spektaklu odbędzie się rozmowa z udziałem artystów i publiczności.

Trójmiejski Punkt Taneczny to projekt Klubu Żak, realizowany dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach projektu Scena dla Tańca 2013. Projekt ma na celu promocję osiągnięć polskiego tańca współczesnego oraz edukację młodego widza. Zaprezentujemy spektakle z Polski, które nie były dotąd prezentowane w Trójmieście. Po spektaklach  odbywa się rozmowa z artystami, dotycząca wybranych elementów tematycznych i kompozycyjnych danego spektaklu.

 

Więcej o spektaklach

Więcej o programie Scena dla tańca