Fotorelacja ze spotkania wokół twórczości Matsa Eka „Teatr, Taniec, Legenda”

Wersja do druku

Udostępnij

Poniżej publikujemy galerię zdjęć autorstwa Marty Ankiersztejn ze spotkania wokół twórczości Matsa Eka „Teatr, taniec, Legenda”, które odbyło się 9 maja w Teatrze Narodowym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Teatr  Narodowy i Instytut Muzyki i Tańca jako impreza towarzysząca festiwalowi Spotkanie Teatrów Narodowych. Podczas spotkania o twórczości Matsa Eka opowiadali : Ada  D’Adamo –  badaczka europejskiego tańca współczesnego i autorka wydanej w 2002 roku monografii Matsa Eka, oraz Magnus Florin – główny dramaturg Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie i jeden z czołowych szwedzkich prozaików.

 

MATS EK –  jeden z najwybitniejszych europejskich choreografów, nieco mniej znany jako reżyser przedstawień dramatycznych. Jego brawurowa inscenizacja Sonaty widm Augusta Strindberga w Królewskim Teatrze Dramatycznym stała się w Sztokholmie sensacją ubiegłego sezonu. W czerwcu to przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze Narodowym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close