Wersja do druku

Udostępnij

Poniżej publikujemy galerię zdjęć autorstwa Marty Ankiersztejn ze spotkania wokół twórczości Matsa Eka „Teatr, taniec, Legenda”, które odbyło się 9 maja w Teatrze Narodowym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Teatr  Narodowy i Instytut Muzyki i Tańca jako impreza towarzysząca festiwalowi Spotkanie Teatrów Narodowych. Podczas spotkania o twórczości Matsa Eka opowiadali : Ada  D’Adamo –  badaczka europejskiego tańca współczesnego i autorka wydanej w 2002 roku monografii Matsa Eka, oraz Magnus Florin – główny dramaturg Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie i jeden z czołowych szwedzkich prozaików.

 

MATS EK –  jeden z najwybitniejszych europejskich choreografów, nieco mniej znany jako reżyser przedstawień dramatycznych. Jego brawurowa inscenizacja Sonaty widm Augusta Strindberga w Królewskim Teatrze Dramatycznym stała się w Sztokholmie sensacją ubiegłego sezonu. W czerwcu to przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze Narodowym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close