Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę i niedzielę odbywać się będą ostatnie wydarzenia towarzyszące wystawie Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca w ms2 (Muzeum sztuki) w Łodzi. W sobotę o godz. 19.00  improwizacja Dawida Lorenca i Marcina Maseckiego. Punktem wyjścia ich wspólnej pracy była improwizacja Steve’a Paxtona do Wariacji Goldbergowskich Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Glenna Goulda, której nagranie pokazywane jest w ramach wystawy.  Inspiracją dla twórców jest więc sztuka fugi i jej współczesne interpretacje, równocześnie dźwiękowe i ruchowe (we wzajemnym wpływaniu na siebie), ale także improwizacja.

W niedzielę ostatnia okazja na obejrzenie wystawy – o godz. 17.00 zaplanowano zwiedzanie kuratorskie z udziałem Agaty Woźniczko i Mateusza Adamczyka.

Natomiast o godz. 18.00 w kawiarni mała litera w ms2 odbędzie promocja książki Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca (red. Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Katarzyna Słoboda), będącej pierwszym tego typu wydawnictwem w Polsce i jednym z nielicznych poświęconym zagadnieniu tańca współczesnego. Pomyślana została jako antologia 25 tekstów (po raz pierwszy tłumaczonych na język polski lub powstałych na potrzeby publikacji), ukazująca tę  problematykę  w sposób wielowymiarowy, poprzez ujęcie kontekstu kulturowo-społecznego jej rozwoju w Stanach Zjednoczonych. W książce wydrukowane zostały tłumaczenia tekstów filozoficznych, naświetlających  fundamentalne aspekty improwizacju. Publikacja została dofinansowana ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Programu Wydawniczego 2013.

Po spotkaniu o godz. 19.00 zaplanowano wykład performatywny Iwony Olszowskiej, z udziałem zaproszonych gości.

 

Więcej o wydarzeniach:

 

Improwizacja Dawida Lorenca i Marcina Maseckiego

Spotkanie wokół książki „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca”

Iwona Olszowska i goście – wykład performatywny

O wystawie