Wersja do druku

Udostępnij

Wraz z TVP Kultura zapraszamy na finał 19. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, który odbędzie się w Edynburgu w dniach 18-23 sierpnia. Polskę reprezentować będzie flecistka Marta Chlebicka.

18-letnia Marta Chlebicka, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Młody Muzyk Roku” organizowanego przez TVP Kultura przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca, powalczy w stolicy Szkocji z  utalentowanymi instrumentalistami z siedemnastu krajów.

Podczas pierwszej części półfinału 18 sierpnia transmitowanej na platformie TVP VOD, polska flecistka wykona Sonatę hamburską G-dur, Wq. 133 Carla Philippa Emanuela Bacha oraz Fantazję Rigoletto, op. 335 Wilhelma Poppa. Występ Marty Chlebickiej zaplanowany jest po godz. 16:00.

Do finału, który odbędzie 23 sierpnia, Jury złożone z autorytetów w dziedzinie muzyki poważnej wybierze sześciu wykonawców najwyżej ocenionych pod kątem techniki i jakości wykonania utworów oraz ich interpretacji. Młodym muzykom towarzyszyć będzie BBC Scottish Symphony Orchestra. Transmisja koncertu na antenie TVP Kultura oraz na platformie TVP VOD rozpocznie się o godz. 20:30.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków – jeden z najbardziej znanych w Europie konkursów dla młodych instrumentalistów o ponad trzydziestoletniej historii (jego pierwsza edycja odbyła się w 1982 roku) – odbędzie się tym razem w ramach prestiżowego Edinburgh International Festival.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków:

  • Półfinał, cz.1: 18 sierpnia, godz. 14.00, występ Marty Chlebickiej po godz. 16:00
  • Półfinał, cz.2: 19 sierpnia, godz. 14.00
  • Finał: 23 sierpnia (wtorek), godz. 20:30