Wersja do druku

Udostępnij

2 kwietnia 2017 roku TVP Kultura wyemituje film dokumentalny o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne”. Internetowa premiera obrazu w reżyserii Violetty Rotter-Kozery będzie miała miejsce 6 kwietnia.

Dokument w reżyserii i wg scenariusza Violetty Rotter-Kozery stanowi zwieńczenie obchodów jubileuszu 70-lecia, który Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętowało w 2015 roku. W produkcji zawarto m.in. wypowiedzi byłych i obecnych pracowników, przyjaciół i artystów współpracujących z PWM-em, materiały archiwalne i wiele ciekawostek z historii i życia wydawniczego na przestrzeni dekad. W styczniu 2017 roku film został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – Violetta Rotter-Kozera została laureatką nagrody im. Macieja Łukasiewicza, przyznawanej za publikację na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy.

2 kwietnia 2017 roku o godzinie 9.40 na antenie TVP Kultura dokument „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne” zostanie zaprezentowany ogólnopolskiej publiczności, natomiast 6 kwietnia – w 72. rocznicę założenia Oficyny – trafi do Internetu. Dokument będzie można zobaczyć na YouTube.com na kanale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (www.youtube.com/pwmedition) oraz kanale Instytutu Muzyki i Tańca (www.youtube.com/imitpolska).

Film zrealizowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Telewizji Polskiej. Partnerem produkcji są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO.