Wersja do druku

Udostępnij

To program będący bezpośrednią kontynuacją pilotażu programu „Filharmonia – klasyka i awangarda”, który przeprowadzony został w Lublinie w okresie od października do grudnia 2012.

W nowej odsłonie i pod nową nazwą Program prowadzony jest obecnie we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Podkarpacką. Tym razem jego rozpoczęcie przypadło na miesiąc marzec i swoim zasięgiem objął blisko 600 osób. Są nimi maturzyści z IV liceum im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie  i IV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku.

W ramach programu uczniowie wzięli udział w zajęciach informacyjnych dotyczących działalności filharmonii, sposobów jej organizacji i podstaw funkcjonowania. Mogą także wraz z osobami towarzyszącymi nieodpłatnie skorzystać z dowolnie przez siebie wybranej oferty koncertów symfonicznych w swoim mieście. Łącznie jest to 20 koncertów organizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską oraz Filharmonię Podkarpacką.

Dzięki przyjętej formule i porozumieniu między filharmoniami a Instytutem Muzyki i Tańca przygotowana przez filharmonie oferta programowa może znaleźć odgłos wśród dziesiątek nowych melomanów.

Jesienią program swym zasięgiem obejmie wszystkie szkoły z klasami maturalnymi w trzech miastach wojewódzkich – Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku.

Zatem ostrożnie, to wciąga!!!

 

Koordynator projektu

Jan Roguz