Zorganizowany wspólnie przez Instytut Kultury Polskiej i Julliard School of Music tygodniowy festiwal polskiej muzyki współczesnej „Focus. Nowe kierunki w muzyce polskiej po 1945 roku” składać się będzie z 6 koncertów organizowanych w Alice Tully Hall oraz Paul Hall w Julliard, podczas których wykonane zostaną utwory 34 polskich kompozytorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Utwory prezentowane będą przez Julliard Orchestra, New Julliard Ensemble oraz studentów i doktorantów tej najbardziej prestiżowej w USA uczelni muzycznej. W trakcie festiwalu odbędzie się także panelowa dyskusja na temat muzyki polskiej, w której udział wezmą: Elżbieta Sikora, Tadeusz Wielecki, Jerzy Kornowicz i Andrzej Kosowski. Szefem festiwalu jest prof. Joel Sachs, którego mieliśmy okazję gościć w Polsce w maju ubiegłego roku i który dzięki tamtej wizycie studyjnej miał okazję zapoznać się z partyturami i nagraniami polskich kompozytorów współczesnych. Festiwal jest przygotowywany we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej, w którym kuratorem muzycznym jest Anna Perzanowska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close