Wersja do druku

Udostępnij

Już niebawem, 23 września rozpocznie się trzydniowe święto muzyki i poezji organizowane w 90. rocznicę obecności Księży Salezjanów w pocysterskim zespole kościelno-klasztornym w Lądzie nad Wartą.

W kościele Salezjanów w Lądzie koncerty muzyki klasycznej będą rozbrzmiewać już po raz trzeci.

Festiwal będzie znakomitą okazją do zapoznania się z muzyką wielkich twórców, m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Liszta i Henryka Wieniawskiego, a także poezją księdza Jana Twardowskiego. Dzieła mistrzów muzyki i słowa, rozbrzmiewające w pięknej sakralnej architekturze pojawią się w interpretacji wybitnych artystów, m.in. Kwartetu Filharmoników Berlińskich, Orkiestry FeelHarmony, Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Wojciecha Pszoniaka, Krzysztofa Zanussiego, a także młodych wirtuozów z Wielkopolski.

W programie Festiwalu znajdą się także dzieła nieznane dotąd polskiej publiczności, m.in. fragmenty Oratorium Św. Stanisław Franza Liszta, a także utwory kompozytorów związanych z Wielkopolską – Wojciecha Dankowskiego i Karola Kurpińskiego.

Koncert inaugurujący Festiwal transmitowany będzie przez Radio Merkury Poznań.

Patronat nad Festiwalem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prymas Polski – Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prowincjał Salezjańskiej Inspektorii Pilskiej
Wyłączny regionalny patron medialny: Przegląd Koniński
Patronat medialny: Radio Merkury Poznań, TVP 3 Poznań, Głos Wielkopolski, WTK, epoznan.pl, ONTV