Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16-17 września 2016 roku w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Kultury Greków Polskich.

Festiwal Kultury Greków Polskich przybliża niezwykle ciekawą i różnorodną twórczość artystyczną Greków mieszkających w Polsce. Grecka ekspresja połączona ze słowiańskim duchem przynosi interesujące efekty. Poprzednie dwie odsłony cieszyły się ogromną popularnością. Wśród zaproszonych gości byli: Kroke, Osjan, Naxos Quintet-Milo Kurtis&co., Apostolis Anthimos Trio, Jorgos Skolias Trio, Voo voo.

To nie tylko koncerty, także warsztaty, sztuka teatralna, debaty i projekcje filmowe.

 

Tegoroczna odsłona prezentuje kolejne, zróżnicowane projekty artystyczne, wśród których znalazły się także premiery. Niezmienną cechą staje interdyscyplinarność, różnorodność stylów i form artystycznych. Warto podkreślić, że festiwal jest pierwszą w Polsce tak wszechstronną prezentacją greckiej kultury. Festiwalowi towarzyszy wystawa malarstwa: Georgios Stylianou-Matsis. Instytut Muzyki i Tańca jest współorganizatorem Festiwalu.

Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa, ul. Brukselska 23

 

Piątek: 16 września:
-17:00 Nauka tańców greckich
-18:00 Panel dyskusyjny na temat aktualnej sytuacji gospodarczej i społeczno-politycznej w Grecji > 19:00 „Olympos” – tradycyjna muzyka grecka
-20:00 Chór Katedry p.w. Św. Marii Magdaleny w Warszawie
(chóralna muzyka bizantyjska i prawosławna)
-21:00 Konstanty Yoriadis Band (koncert funkowo-soulowy)
-22:00 DJ Stelios – zabawa przy tradycyjnej muzyce greckiej

Sobota: 17 września
-16:00 Nauka tańców greckich
-18:00 Panel dyskusyjny na temat aktualnej sytuacji w Grecji
-19:00 „Grupa w Składzie:” (pierwszy alternatywny zespół hippisowski w Polsce) > 20:00 Karina Trapezanidou (recital poświęcony Marii Callas)
-21:00 Orkiestra NAXOS (wybitni artyści z Polski, Grecji, Jemenu i Syrii)
-22:00 DJ Stelios – zabawa przy tradycyjnej muzyce greckiej

 

Festiwal współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego