Wersja do druku

Udostępnij

12 lipca w Kościele św. Jacka (oo. Dominikanów) w Warszawie odbędzie się koncert Egzekwie Królewskie – Muzyka żałobna dla Augusta II, współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje”.

Na koncercie, który jest częscią XIX Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej zabrzmi dzieło Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego – Conductus funebris (ok. 1733) stanowiące oprawę muzyczną nabożeństwa egzekwii i przypuszczalnie przeznaczone na uroczystości pogrzebowe Augusta II Mocnego.

Conductus Funebris należy do odosobnionych przykładów umuzycznienia egzekwii w muzyce polskiego baroku. Jest utworem wysoce oryginalnym, łączącym elementy włoskiego stylu wokalnego, efektownego concertato i bogatego kontrapunktu.

Utwór zabrzmi w wykonaniu znakomitego zespołu muzyki dawnej Il Tempo, założonego w 1990 roku przez Agatę Sapiechę. W programie koncertu zabrzmi również Salve Regina Jana Dismasa Zelenki. Koncert poprowadzi Simon Standage. W partii solowej wystąpi Harry van der Kamp – bas.

Koncert będzie transmitowany przez radiofonie zrzeszone w Europejskiej Unii Radiowej Summer Festival.

Wykonanie utworu Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego odbywa się i jest współfinansowane
w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpreatacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Ze względu na transmisję radiową prosimy o punktualne przybycie.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Concert Spirituel.

Więcej informacji: www.concertspirituel.pl, http://www.facebook.com/Concert.Spirituel