Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 21 czerwca w ramach odbywającego się we Wrocławiu i Wałbrzychu międzynarodowego kongresu ISPA (International Society for the Performing Arts) na Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się sesja dyskusyjna, która przybliży obecny stan polskiej sztuki performatywnej, wyzwania i możliwości, jakie przed nią się rysują, źródła funduszy i rolę Unii Europejskiej w finansowaniu sztuki. W dyskusji udział wezmą: Lech Dzierżanowski (Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina), Grzegorz Jarzyna (reżyser), Elżbieta Sikora (kompozytorka), Joanna Szymajda (zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca). Dyskusję moderować będzie Michał Merczyński (Międzynarodowy Festiwal Malta, Narodowy Instytut Audiowizualny).

 

Bezpośrednio po dyskusji  pokazany zostanie spektakl taneczno-muzyczny Kai Kołodziejczyk, tancerki i choreografki młodego pokolenia. Przedstawienie do muzyki Witolda Lutosławskiego granej na żywo powstało na specjalne zamówienie Filharmonii Wrocławskiej oraz Instytutu Muzyki i Tańca. Udział wezmą: Kaya Kołodziejczyk, Ilona Gumowska i Sławek Bendrat.

 

Szczegółowe informacje o kongresie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close