Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 6 czerwca o godz. 19.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu, Rafał Kłoczko – dyrygent – rezydent Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej poprowadzi koncert w 150. rocznicę urodzin Ryszarda Straussa.

W programie koncertu – I koncert waltorniowy Es-dur op. 11 i Symfonia f-moll op. 12 Ryszarda Straussa oraz „W zamyśleniu” – Adagio na fortepian i orkiestrę smyczkową Jerzego Maksymiuka – utwór powstały w ramach programu MKiDN „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez IMiT.

Koncert jest współorganizowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent” i stanowi zwieńczenie rezydencji dyrygenckiej Rafała Kłoczko w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej. Młody dyrygent w sezonie 2013/2014 współpracował z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod okiem Mirosława Jacka Błaszczyka i Jerzego Salwarowskiego.

Szczegółowy program rezydencji i biogram Rafała Kłoczki znajduje się na stronie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Rafał Kłoczko – ur. 28 lipca 1987 roku w Toruniu, dyrygent, kompozytor, teoretyk muzyki i organizator wydarzeń kulturalnych. Wielokrotny stypendysta Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Torunia. Od roku 2012 współpracuje z Wydziałem Wokalno- Aktorskim na Akademii Muzycznej w Gdańsku prowadząc zajęcia z zespołów operowych i musicalowych. Zdobywca wielu nagród w ogólnopolskich konkursach. Jego utwory wykonywane były na koncertach w wielu miastach Polski. Od roku 2010 jest również członkiem Koła Młodych przy Związku Kompozytorów Polskich. Ukończył również dwuletni kurs nauki gry na carillonie w klasie prof. Gerta Oldenbeuvinga (Holandia).