Wersja do druku

Udostępnij

6 marca 2020 roku Martyna Szymczak poprowadzi koncert „Nie tylko Beatrycze” w ramach rezydencji dyrygenckiej w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach.

W programie koncertu znajdą się: poemat symfoniczny „Beatrice” op. 17 nr 1 Feliksa Nowowiejskiego, „Rozmowa z kamieniem” Gabriela Colleta, „Valse triste” Jeana Sibeliusa i „Romeo i Julia” Piotra Czajkowskiego.

Więcej informacji na temat koncertu na stronie Filharmonii Świętokrzyskiej.

Koncert jest współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Dyrygent – rezydent.

Martyna Szymczak

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Marka Pijarowskiego. W trakcie studiów współpracowała jako asystent dyrygenta m.in. z Agnieszką Duczmal czy Michałem Klauzą. Na roku dyplomowym została zaproszona przez Filharmonię Zielonogórską do udziału w Międzynarodowym Forum Młodych Dyrygentów. Debiutowała na scenie Filharmonii Narodowej w 2018 roku, prowadząc Koncert Symfoniczny Dyplomantów UMFC z Orkiestrą FN.

Uczestniczyła m.in. w V Międzynarodowych Kursach Dyrygenckich w Krakowie prowadzonych przez Rafała Jacka Delektę oraz w warsztatach operowych z Carlem Montanaro organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Po ukończeniu studiów związała się z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie jako dyrygent-asystent, gdzie bierze udział w przygotowaniu premier operowych i baletowych, pracując m.in. z Grzegorzem Nowakiem. Poza klasycznym repertuarem symfoniczno-operowym interesuje się także wykonawstwem muzyki współczesnej. Dyrygowała takimi zespołami, jak Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Akademii Beethovenovskiej, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.