Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 22 marca Ariel Ludwiczak poprowadzi koncert z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Koncert jest współorganizowany przez IMiT w ramach programu „Dyrygent – rezydent”.

Ariel Ludwiczak pełni funkcję dyrygenta-rezydenta Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w sezonie 2014/2015.

W programie koncertu familijnego pt. „Tańce świata”, który odbędzie się 22 marca o godz. 12.00 w Sali koncertowej PFK Sopot/Opera Leśna Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa, Walc z Serenady na orkiestrę smyczkową op. 48 Piotra Czajkowskiego i 10 tańców polskich na orkiestrę kameralną Witolda Lutosławskiego. Prowadzenie koncertu – Ewelina Boesche-Kopczyńska i Honorata Glaza-Gulgowska.

Więcej informacji o koncercie i rezydencji na stronie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Zapraszamy!

Ariel Ludwiczak (ur. 1985) absolwent Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Wojciecha Rajskiego w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

Był stypendystą i uczestnikiem zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku dotyczącej Jako dyrygent i organizator wydarzeń kulturalnych aktywnie udziela się w życiu artystycznym Trójmiasta, ściśle współpracując z instytucjami kultury.

Od 2011 roku jest dyrygentem gdańskiej orkiestry symfonicznej Sinfonietta Consonus, z którą zrealizował nagranie symfonicznych interpretacji ikony amerykańskiej muzyki rockowej, zespołu Dream Theater pt. Symphonic Theater of Dreams, a także nagrywał muzykę Michała Mierzejewskiego do filmu pt. Kto jest zły w reżyserii Radosława Mroczka. Od 2012 jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Kameralnej Ariela Ludwiczaka, młodego trójmiejskiego zespołu, złożonego z utalentowanych muzyków, który coraz pewniej zaznacza swą obecność w życiu kulturalnym Pomorza uczestnicząc m.in. w Bałtyckim Festiwalu Nauki, Koncertach Promenadowych i Niedzieli Melomana w Gdyni, Wieczorach Muzycznych u św. Andrzeja Boboli w Sopocie.Dotychczas prowadził koncerty z Elbląska Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Alicja Węgorzewska, Gaba Kulka, Andrzej Jagodziński Trio, Marcin Pospieszalski, Wojciech Staroniewicz, Irek Wojtczak czy Marcin Wyrostek występując na scenach Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i Opery Leśnej w Sopocie.

Ariel Ludwiczak wielokrotnie prowadził, a także prawykonywał utwory młodych współczesnych kompozytorów: Ubi est Deus na orkiestrę symfoniczną oraz chór mieszany Artura Krauze, Wielki Walc Michała Ciesielskiego, Schizofrenię Michała Mierzejewskiego czy Ego dormio et cor meum vigilat Bryana Christiana (USA). Od 2011 roku rozpoczął współpracę z Polską Filharmonią Kameralną Sopot w charakterze koordynatora artystycznego, ponadto uczestniczył m.in. w przygotowaniach do Widowiska multimedialnego w reż. R. Florczaka i A. Grucy z okazji otwarcia Opery Leśnej w Sopocie w 2012 r. jako asystent maestro Wojciecha Rajskiego oraz w nagraniu Koncertów skrzypcowych Jacquesa Loussier ze skrzypkiem Adamem Kosteckim oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot dla wytwórni Naxos.

W sezonie artystycznym 2014/2015 dyrygent-rezydent Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.