Wersja do druku

Udostępnij

W Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpoczęła się 15 października kolejna edycja Programu Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!. Tym razem program Instytutu Muzyki i Tańca, polegający na przyciągnięciu do sal koncertowych młodych  i nowych słuchaczy, w szerszej odsłonie zasięgiem objął cały sezon koncertowy OiFP oraz klasy maturalne IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Na specjalnie zorganizowaną próbę przed koncertem dla uczestników tegorocznego Programu, Filharmonia zaprosiła ponad 200 osób. Maturzyści biorący w nim udział mieli okazję nie tylko usłyszeć fragmenty utworów prezentowanych tego dnia na koncercie inaugurującym nowy sezon artystyczny, ale także dzięki dyrygentowi, Michałowi Klauzie – mieli okazję poznać tajniki pracy w Filharmonii oraz specyfikę przygotowań do koncertów symfonicznych.

Uczestnicy Programu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię od października 2013 do maja 2014. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z OiFP oraz przedstawić oczekiwania jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii na rok 2014/2015 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy najwyżej ocenione znajdą się w kolejnym sezonie w programie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Instytut Muzyki i Tańca w celu wsparcia działalności kulturalnej filharmonii równolegle realizuje  program w Rzeszowie i Lublinie.