Wersja do druku

Udostępnij

Uroczyste wręczenie Dorocznych Nagród ZKP odbędzie się 20 września 2011r.

Wśród tegorocznych laureatów znalezli się pani Marta Ptaszyńśka, którą nagrodzono za wybitną twórczość kompozytorską i upowszechnianie polskiej kultury muzycznej na świecie. Pan prof. Andrzej Rakowski nagorodzony został za kilkudziesięcioletnią działalność na rzecz podniesienia poziomu edukacji muzycznej w Polsce oraz za postawę integrującą środowiska polskiej kultury muzycznej. Panu Zbigniewowi Skowronowi przyznano nagrodę za książkę „Myśl muzyczna Jeana – Jacquesa Rousseau” oraz za działalność translatorską i edytorską wypełniającą dotkliwe luki w polskiej świadomości kultury światowej.

Nagrody Honorowe otrzymają :
pan Joel Sachs za ideeę, organizację i programowanie festiwalu Focus – Polish Modern w Nowym Jorku, pan Jarosław Broda za wspieranie kompozytorów i organizatorów wydarzeń muzycznych we Wrocławiu, wśród nich festiwali Musica Polonica Nova i Musica Electronica Nova, za wypracowanie i realizację modelu współpracy pomiędzy samorządem – Miastem Wrocław a instytucją pozarządową – Związkiem Kompozytorów Polskich ;
pan Andrzej Bauer – za dziesiątki koncertów z utworami kompozytorów polskich, inspirowanie kompozytorów i zamawianie utworów, oryginalny wkład w kształtowanie pola estetycznego polskiej muzyki współczesnej.