Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz zespołem badawczym projektu Kartografie obcości ogłasza wyniki naboru na rezydencje performatywne w 2018.

8 stycznia 2018 roku komisja w składzie: Julia Hoczyk (przedstawicielka Instytutu Muzyki i Tańca), Ika Sienkiewicz-Nowacka (kierowniczka Działu Rezydencji Artystycznych w U–jazdowskim) oraz Agnieszka Sosnowska (kuratorka w U–jazdowskim, przedstawicielka projektu Kartografie obcości) spośród 40 zgłoszeń wybrały do realizacji cztery projekty rezydencyjne: Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, Ani Nowak, Karola Tymińskiego, Marii Zimpel.

Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych aplikacji komisja zwiększyła pulę rezydencji z trzech do czterech. Gratulujemy wybranym artystom i serdecznie dziękujemy wszystkich aplikującym za przesłane projekty.

 

O projekcie:

„Sprzężenia zwrotne – nadawanie i przyjmowanie formy” to miesięczny program rezydencji performatywnych, organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz zespołem badawczym projektu „Kartografie obcości” pod kierownictwem dr hab. Magdaleny Środy. W jego ramach wybrani artyści otrzymują stypendium badawcze, możliwość korzystania z przestrzeni Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz budżet na realizację pomysłu zaprezentowanego komisji.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close