Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 5 września o godz. 19.00 w ramach projektu Scena dla tańca w Białymstoku (Wydział Sztuki Lalkarskiej im. A. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14) odbędzie się pokaz solowego  spektaklu Pawła Sakowicza zatytułowanego Bernhard.

Paweł Sakowicz o spektaklu:

Mój stosunek do Thomasa Bernharda nie jest jednoznaczny, mówię to ja, bo łatwo się przyznaje, że Bernhard jest zarezerwowany dla teatru, ale gdy idzie o muzykalność języka, może być inaczej, muzykalność i rytm Bernharda, mówię to ja, przez tę muzykalność i rytm od dłuższego czasu myślę o ruchu, który, można powiedzieć, podąża za muzykalnością języka, ruch, o którym myślę, wyraża mój stosunek do Bernharda, albo zupełnie inaczej, mówię ja, mój stosunek do Bernharda nie jest aż tak jednoznaczny.

Projekt Scena dla tańca został zrealizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

choreografia, wykonanie: Paweł Sakowicz
konsultacja dramaturgiczna: Natalia Sakowicz
kostiumy: Rafał Zajko
grafika: Agnieszka Diesing
współpraca: Instytut Muzyki i Tańca, Uferstudios Berlin, Mica Moca Project Berlin
czas trwania: 30 min.
premiera: 24.06.2014, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

***

 

Głównym celem projektu Scena dla tańca jest pokazanie białostockiej publiczności szeroko pojętej różnorodności tańca. To, jaki taniec jest, jaki może być, w jaki sposób jest rozumiany przez różnych twórców oraz to, jak wpływa na doznania widza. Zobaczyć będzie można nie tylko spektakle teatru tańca w tradycyjnym jego rozumieniu, ale także odważnie podejmowane przez twórców eksperymenty sceniczne. Każdy z zaproszonych gości prezentuje odmienny styl twórczy, inny sposób rozumienia świata oraz interpretacji podejmowanych tematów. Dodatkowym bodźcem do poznania odmienności twórczej artystów będą spotkania artystów z udziałem widowni, odbywające się tuż po zakończeniu spektakli. Dzięki temu widz będzie miał okazję zapoznać się z metodami pracy zaproszonych gości, ich inspiracjami oraz tym, w jaki sposób postrzegają ruch i jak on się odnosi do ogólnej koncepcji spektaklu.

 

Projekt Scena dla tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl