Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 31 października o godz. 19.00 w ramach projektu Scena dla tańca Karolina Garbacik pokaże w Białymstoku  (wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14) spektakl Matylda R.

 

O spektaklu:

 

Cudowne dziecko, młoda obiecująca gwiazda, doceniona artystka, efektywna kobieta biznesu, kochająca matka, atrakcyjna żona, perfekcyjna pani domu, lojalna przyjaciółka, czarodziejka niepospolitych imprez i inspirujących spotkań.
Sprawdza się w każdej z ról. Ideał.
A Ty?

 

choreografia: Karolina Garbacik

scenografia i kostiumy: Anna Wojtecka
muzyka: Natasza Topor
głos: Izabela Wilczewska
multimedia: Karolina Niedbało, Paweł Dudko
wykonanie: Karolina Garbacik, Joanna Chitruszko
produkcja: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia, Podlaskie Stowarzyszenie Tańca
czas trwania: 35 min.
premiera: 15.12. 2014, Białostocki Teatr Lalek

 

***

Głównym celem projektu Scena dla tańca jest pokazanie białostockiej publiczności szeroko pojętej różnorodności tańca. To, jaki taniec jest, jaki może być, w jaki sposób jest rozumiany przez różnych twórców oraz to, jak wpływa na doznania widza. Zobaczyć będzie można nie tylko spektakle teatru tańca w tradycyjnym jego rozumieniu, ale także odważnie podejmowane przez twórców eksperymenty sceniczne. Każdy z zaproszonych gości prezentuje odmienny styl twórczy, inny sposób rozumienia świata oraz interpretacji podejmowanych tematów. Dodatkowym bodźcem do poznania odmienności twórczej artystów będą spotkania artystów z udziałem widowni, odbywające się tuż po zakończeniu spektakli. Dzięki temu widz będzie miał okazję zapoznać się z metodami pracy zaproszonych gości, ich inspiracjami oraz tym, w jaki sposób postrzegają ruch i jak on się odnosi do ogólnej koncepcji spektaklu.

 

Projekt Scena dla tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl